Trener Personalny / Szkoleniowiec

Wstęp

Ten E-Book powstał już jakiś czas temu. Po 17 latach w branży fitness postanowiłem stworzyć coś co sam chciałbym mieć  na początku swojej przygody z kształtowaniem sylwetki. Dlatego też uważam że nawet trenerzy z kilkuletnim stażem śmiało mogą z niej korzystać. Zawarłem tu całe moje doświadczenie abyś uniknął błędów które ja popełniałem. Nie trać energii, czasu i nerwów na szukanie i sprawdzanie. Tutaj jest naprawdę wszystko czego osoba początkująca potrzebuje w pierwszym roku swojego treningu. A nawet i dłużej. Trenerzy mogą tu znaleźć moje podejście i rozwiązania do pracy ze swoimi klientami. Tak pracuję. Tak osiągam rezultaty poparte wynikami moich klientów oraz kursantów. Przez lata pisałem artykuły i wpisy, występowałem na konferencjach i jeździłem na szkolenia. Sam „kilka” też poprowadziłem mając przyjemność przeszkolić ponad 10,000 osób ucząc metod które przedstawiam w tym materiale. Sprawdzone, opracowane i podane tak prosto jak tylko potrafiłem. Mam nadzieję że dasz mi się poprowadzić przez te strony i opowiedzieć Ci Twoją nową historię. Po zakończeniu, niemal od razu, będziesz mógł zacząć działać. Schematy te od lat przedstawiam na Instagramie pokazując jak sam pracuję z klientami. Sam przepracowałem setki osób by przedstawić to co aktualnie robią setki trenerów ze swoimi klientami. To co jest zawarte w tym e-booku. I to co działa. 

Ta książka jako suma moich doświadczeń zarówno jako trenera, szkoleniowca i sportowca może stanowić dla Ciebie pełny przewodnik po treningu sylwetkowym. 

Ta książka jako suma moich doświadczeń przede wszystkim jednak jako człowieka który nie żyje tylko treningiem, sylwetką i dietą, lecz ma też pracę i zobowiązania. Ma te same problemy i stresy co Ty, te same demony. Jako tego, który naprawdę rozumie Ciebie i Twoje problemy.

    Zaczynamy!

Piramida jest tylko tak wysoka,
na ile pozwala jej podstawa.

Czasem zastój można pokonać za pomocą naprawy podstaw, a nie szukaniem coraz to nowszych i bardziej skomplikowanych rozwiązań.

Maszyna Goldberga

Przesadnie rozbudowane urządzenie lub seria mechanizmów działających na zasadzie domina, które w złożony sposób wykonują bardzo proste czynności. Nazwa pochodzi od amerykańskiego rysownika i wynalazcy Rube’a Goldberga, który na swoich ilustracjach przedstawiał pomysłowo powiązane ze sobą urządzenia i sprzęty gospodarstwa domowego.
Według niego miały one być symbolem ludzkiej zdolności do osiągania maksymalnego wysiłku i minimalnego efektu. Uważał bowiem, że większość ludzi woli osiągać swój cel w trudniejszy sposób, niż dążyć do niego szybciej i prościej.

Czasem najprostsze i najbardziej oczywiste rozwiązania są przez nas pomijane właśnie dlatego, że są najprostsze i oczywiste.

Książka ta jest kompilacją mojej wiedzy i doświadczenia datowanego na styczeń 2021 roku. Podsumowuje 17 lat praktyki w pracy z klientami, w oparciu o wiedzę encyklopedyczną, jaką zdobyłem do tego dnia, a także aktualne badania. Nadmienię, iż książka ta jest poradnikiem dla osób trenujących sylwetkowo z żadnym lub niewielkim stażem treningowym. Nie jest poradnikiem, z którego w ciemno powinni korzystać zawodnicy dyscyplin sportu, czy zaawansowani ćwiczący. Pewne reguły i propozycje dla początkujących nie znajdą zastosowania u osób doświadczonych. Im wyższy staż, tym więcej porządku i sztywnych reguł pojawia się w reżimie treningowym. Zatem udanej lektury! 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO ?
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERU.

MENU

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO ?
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERU.